Upozornění pro všechny chovatele psů

Díky novele veterinárního zákona s účinností od 1. ledna roku 2020 bude na každého nenačipovaného psa nahlíženo jako na psa nenaočkovaného proti vzteklině, a to i v případě, když má tento pes v očkovacím průkaze záznam o provedeném očkování proti vzteklině. Jinými slovy, od tohoto data nebude očkování proti vzteklině u neočipovaných psů úředně platné, což může činit chovatelům zvířat problémy v případě poranění člověka jejich psem. Očkování proti vzteklině je ze zákona povinná u všech psů. Každý chovatel musí mít tedy od 1.1.2020 psa načipovaného. Úkon je to jednorázový, s minimálním rizikem poškození zdraví psa. V naší obci je možnost porovést čipování psů u místní veterinářky MVDr. Adély Müllerové po individuální dohodě (telefon 778037736).

Příspěvek z rubriky Aktuality. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře a trackbacky jsou nyní uzavřeny.
« Zpět na titulní stránku